Patrocinium dla dzieci z parafii - akcja grupy charytatywnej

W dniu 25.11.2012 r. w budynku LO Ojców Pijarów odbyło się PATROCINIUM, czyli dzień patronatu św. Józefa Kalasancjusza. Z tej okazji grupy charytatywne Gimnazjum i Liceum wraz z parafią Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie i Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Pijarów zorganizowały zabawę dla dzieci. Zaproszonymi gośćmi były dzieci z ww. parafii oraz podopieczni Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego.

Wolontariusze odpowiedzialni byli za organizację konkursu plastycznego oraz zabaw takich jak: malowanie twarzy, robienie zwierzątek z baloników, quizy z nagrodami. Część wolontariuszy obsługiwała kawiarenkę dla rodziców.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego wzbogacili program Patrocinium o ciekawy teatr cieni, opowiadający historię życia św. Józefa Kalasancjusza oraz zorganizowali zabawę taneczną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci.

Poza miłym sposobem spędzenia niedzielnego popołudnia, zabawa miała na celu rozreklamowanie „reaktywowanej” świetlicy, prowadzonej przez Parafię Najświętszego Imienia Maryi oraz Fundację Oświatową. Rodzice mogli zasięgnąć informacji o proponowanych przez świetlicę zajęciach oraz formach pomocy dziecku i rodzinie. Pieniądze zebrane podczas Patrocinium zostaną przekazane na organizację tego dzieła. Świetlica przy ul. Dzielskiego 1 będzie także miejscem pracy wolontariatu Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie.