Obóz narciarski

W dniach 28 stycznia - 4 lutego 2023 roku odbył się szkolny obóz narciarsko-snowboardowy w Austrii w Karyntii. Organizacja obozów narciarskich ma w naszej Szkole bardzo długą tradycję. W ubiegłym roku nawet pandemiczne rygory nie przeszkodziły miłośnikom białego szaleństwa w wypadzie w Alpy.

Zazwyczaj grupa liczyła kilkunastu uczestników, ale w tym roku ilość chętnych przekroczyła oczekiwania organizatorów. Ostatecznie wyjechało 30 uczestników  i 4 opiekunów: p. Dominik Kulig (instruktor narciarstwa), p. Andrzej Pracuch i p. Janusz Biel (trener narciarstwa) oraz p. Alma Rzonca-Biel (główny organizator). Grupa mieszkała w Hotelu Kirchenwirt, który - jak nazwa wskazuje - sąsiaduje z kościołem. 2 lutego uczestnicy wzięli udział w procesji ze świecami oraz we Mszy św. oraz błogosławieństwie skrzyżowanymi świecami, które ma leczyć choroby gardła. Śniegu, słońca i przygód nie zabrakło! Niektórzy uczestnicy już rezerwują miejsca na następny rok ;-)))