Kiermasz świąteczny organizowany przez grupę charytatywną

W dniach 15.11.2012 r., 16.11.2012 r. oraz 25.11 2012 r. w naszym Liceum oraz Gimnazjum, grupa charytatywna organizowała „Kiermasz świąteczny”. Celem sprzedaży była zbiórka pieniędzy na opłacenie zajęć dodatkowych, rozwijających zdolności dzieci z ubogich rodzin. Dzieci te są podopiecznymi Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego.

Wolontariusze już dwa tygodnie wcześniej pilnie przygotowywali kiermasz. Klejenie aniołków z masy solnej, malowanie figurek, wycinanie kartek świątecznych, pieczenie i dekorowanie pierników i wreszcie pakowanie ozdób to zajęcia, jakich podejmowali się wolontariusze każdego wolnego, listopadowego popołudnia. Trud się opłacił, gdyż w trzydniowym kiermaszu udało nam się zebrać ok. 3000 zł na pomoc uzdolnionym, biednym dzieciom.
    Serdecznie dziękujemy za pomoc pani Annie Wanic, która podczas zajęć plastycznych, wraz z uczniami Gimnazjum, przygotowała piękne kartki, bombki i choinki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.
    Podziękowania należą się przede wszystkim wolontariuszom z grup charytatywnych Liceum i Gimnazjum.... brawo, dobra robota!!!

Aleksandra Kudriawcew
pedagog gimnazjum