Turniej badmintona

Turniej badmintona

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w turnieju badmintona. Pod opieką prof. Andrzeja Pracucha nasi uczniowie udali się do Liceum św. Rity w Krakowie, gdzie odbyły się rozgrywki. Posłuchajmy relacji Marysi Hadam, jednej z zawodniczek: 

W poniedziałek 6 marca a.d. 2023 wyruszyliśmy z Liceum Pijarów do Liceum Św. Rity pod czujnym okiem Pana Profesora Andrzeja Pracucha. Było nas siedmioro - Jakub Wójcik, Michał Cieślak, Jan Wolff-Zdzienicki, Wojciech Sęk, Julia Wójcik, Maja Łoziak i Maria Hadam (...).

No i oczywiście nasz wspaniały trener. Pełni nadziei jechaliśmy na zawody badmintona, w których wzięło udział sześć katolickich liceów z całego Krakowa. Atmosfera na miejscu okazała się fantastyczna i po krótkiej rozgrzewce zaczęliśmy rozgrywki (prawie) punktualnie o 9. Turniej trwał cały dzień i po zapierającym dech w piersiach finale chłopców, wróciliśmy ze srebrnymi medalami, oraz zaszczytnym 5. miejscem dziewcząt. Niewątpliwie każdy zawodnik był po tym dniu nie tylko wycieńczony, ale również bardzo szczęśliwy. Dziękujemy Panu Pracuchowi za pomoc w naszych osiągnięciach i Liceum Św. Rity za organizacje wspaniałych zawodów!