Absolwenci – Uczniom - wykład dr Magdaleny Kozak

Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i  wielopokoleniową wspólnotą  zrodziła się idea: Absolwenci – Uczniom.

Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne L.O. Zakonu Pijarów oraz  naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater,  zakłada zorganizowanie cyklu wykładów.

Pijarscy Absolwenci, a dzisiaj uczeni, artyści, działacze społeczni, osoby spełnione zawodowo będą dzielić się swą pasją i  wiedzą z naszymi obecnymi uczniami.

Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami . Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi  i wsparcie swoich  poprzedników.

Młodzieży pijarska - sapere auso!

W czwartek 20 kwietnia 2023 odbędzie się kolejne spotkanie oraz wygłoszony zostanie  wykład:

Filozofia dialogu i spotkania jako filozofia przyszłości

Będziemy gościć panią dr Magdalenę Kozak.

•  w Akademii Ignatianum prowadzi zajęcia z zakresu filozofii współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem fenomenologii francuskiej, egzystencjalizmu i filozofii dialogu oraz relacji. Szczególnie preferuje zajęcia typu konwersatorium, tutorial oraz seminarium, gdyż pozwalają na indywidualną formę pracy ze studentem,
  • absolwentka filozofii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, na którym obroniła doktorat pt. “Problem zła w filozofii Emmanuela Levinasa“,
  • zagadnienia i problemy, którym poświęca najwięcej swojej pracy naukowej, to: kwestia obecności zła w świecie i w relacjach międzyludzkich, kwestia wolności, samotności, odpowiedzialności, dialogu, zmagań z egzystencją. Bliska jest jej tzw. filozofia po Holocauście.