Mat-fiz na obozie naukowym - Maniowy 2023:)

Mat-fiz na obozie naukowym - Maniowy 2023:)

22 maja całą klasą (2b) wyruszyliśmy w podróż, celem naszej wycieczki były Maniowy. Nasze wojaże były bardzo intensywne, od razu po przyjeździe udaliśmy się zwiedzać zaporę w Niedzicy na Zalewie Czorsztyńskim. Podczas następnych dni dużo spacerowaliśmy. Odwiedziliśmy również termy Bania oraz Szczawnicę, w której wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na szczyt Palenicy oraz podziwialiśmy cudowne widoki, które oferował Pieniński Park Narodowy. 

Każdego dnia poświęcaliśmy dużą część czasu na naukę fizyki oraz matematyki, była ona urozmaicona wieloma konkursami w postaci quizów, doświadczeniami a nawet utworzeniem własnych gier matematyczno-fizycznych. Czwartkowy wieczór jako ostatni podczas naszego pobytu w tej urokliwej miejscowość został uwieńczony grillem, na którym mieliśmy czas na integrację z wszystkimi członkami naszej klasy. Każdego dnia mieliśmy możliwość korzystania z boisk sportowych, sali gimnastycznej oraz oglądania filmów w świetlicy.
Najedzeni i wypoczęci wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa, wspominaliśmy kończący się obóz naukowy, z którego wspomnienia zostaną z nami na lata.