Wymiana polsko - niemiecka

Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku szkolnym udało się wznowić polsko-niemiecką wymianę, która ma wieloletnią tradycję. Partnerską szkołą naszego Liceum jest od roku 1994 duże publiczne gimnazjum z Bawarii, Christoph Probst Gymnasium Gilching. W kwietniu (16-23) grupa uczniów naszej szkoły spędziła tydzień w Niemczech, a w czerwcu (12-18) młodzież z Bawarii gościła w Krakowie.

Obydwa programy dawały młodzieży możliwość wzajemnego poznania się, a także swoich rodzin oraz szkoły partnerskiej. Uczniowie doskonalili umiejętność komunikowania się w obcym języku, zaznajomili się z historią, kulturą i obyczajami kraju partnera. Wspólnie realizowany program oraz spędzany czas dał możliwość zawiązania przyjaźni, które mogą być kontynuowane w prywatnych kontaktach.
Od wielu lat wymiana jest dofinansowywana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Opiekunami wymiany są: p. Agnieszka Kubiczek i p. Alma Rzonca-Biel