My w Londynie

W dniach 3 - 11.06.2023 czterdziestu uczniów z klas 1. i 2. naszej Szkoły, pod opieką p. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Jadwigi Bendo,  wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii, zorganizowanym dla nas przez biuro AGABA - Edu Tur.

W ciągu 9-dniowego pobytu uczniowie zobaczyli nie tylko interesujące muzea w samym Londynie (np. Muzeum Transportu, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej czy sławne Tower of London), ale także odwiedzili Oxford i Cambridge - najstarsze miasta uniwersyteckie w Anglii. W Cambridge mieliśmy okazję popływać łódkami po Cam i obejrzeć budynki kolegiów od strony rzeki. Odwiedziliśmy także Canterbury - średniowieczne miasto będące siedzibą arcybiskupa oraz malowniczy zamek w Leeds, Kent. Uczniowie mieli też 6 godzin zajęć z native speakerami oraz liczne okazje do szlifowania angielskiego  z rodzinami, które ich gościły.