Kończymy!

Zakończenia roku szkolnego w zasadzie przebiegają wedle pewnego powtarzalnego scenariusza. Odnotujmy przeto z reporterskiego obowiązku, co wydarzyło się w naszym Liceum 23 czerwca 2022 roku.

Po pierwsze – zaczęliśmy jak należy, czyli Mszą Świętą (odprawianą w dramatycznej oprawie gwałtownej ulewy przerywającej na chwilę nieznośny upał).

Po drugie – pożegnaliśmy naszą wieloletnią romanistkę, panią dr Anitę Pytlarz, co niewątpliwie było najsmutniejszym punktem całej uroczystości, jako że pani Pytlarz była nauczycielką, która przez niemal trzydzieści lat stanowiła jeden z najwyrazistszych, najbardziej charakternych punktów na mapie pijarskiego grona pedagogicznego.

Po trzecie – poznaliśmy laureatów kolejnego Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Jury wyróżniło Danutę Alsheuską z klasy 2C (kategoria: prace plastyczne), Nadię Timler z klasy 1D (kategoria: muzyka instrumentalna) i Dominika Ciężadło z klasy 2D (kategoria: literatura), zaś główne nagrody powędrowały do Marii Kucab z 2C (kategoria: piosenka) i Rity Pieniążek (kategoria: literatura). Marysia i Nadia uświetniły naszą uroczystość znakomitymi występami.

Po czwarte – dowiedzieliśmy się, że najwyższą średnią ocen w Szkole w roku szkolnym 2022/2023 wypracował Mateusz Fano z klasy 3D.

Po piąte – Konkurs Wiedzy o Anglii im. Krystyny Płachty wygrała klasa 1A, Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka zwyciężyła klasa 3B, a zwycięzcą Zawodów Medycznych im. Włodzimierza Kękusia została klasa 2D.

Po szóste – w Lidze Międzyrocznikowej Siatkówki tryumfowała reprezentacja trzecioklasistów.

Po siódme – zaszczytny tytuł BMW (czyli Bibliotecznego Mola Wypasionego, przyznawany przez naszą szkolną bibliotekę za największą ilość wypożyczonych w roku szkolnym książek) przypadł w udziale Marii Hadam z 2C.

Po ósme – prestiżowy tytuł Klasy Konarskiego będzie przez całe następne dwanaście miesięcy w posiadaniu tegorocznej klasy 1D.

Po dziewiąte – przyznaliśmy sobie mnóstwo nagród, złożyliśmy moc życzeń i podziękowań, rozdaliśmy nagrody i świadectwa.

A po dziesiąte i najważniejsze – zaczęliśmy wytęsknione wakacje!

Nagrody i wyróżnienia czerwiec 2023