Mimo wszystko – z radością

Powiedzieć, że z radością pożegnaliśmy wakacje – byłoby jednak, umówmy się, sporym nadużyciem: zwłaszcza że ten ostatni czas letniego odpoczynku od szkoły był rekordowo długi i wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że nic nie muszą. Z drugiej jednak strony – też chyba nie jest do końca tak, że nowy rok szkolny przywitaliśmy całkiem bez radości.

W końcu czeka nas nie tylko nauka i praca, ale też całkiem sporo zabawy, a wszystko to w gronie przyjaznych, lubianych ludzi, którzy w razie potrzeby zawsze wysłuchają, pomogą, pocieszą... Jasne: ten entuzjazm (widoczny zwłaszcza u pierwszoklasistów podekscytowanych nowością), te promienne uśmiechy, ta buzująca energia – wszystko to z czasem będzie musiało trochę ustąpić miejsca normalnemu zmęczeniu, ale mamy nadzieję, że coś (oby jak najwięcej!) z tego radosnego momentu początku roku szkolnego 2023/2024 dotrwa aż do momentu, gdy przyjdzie nam powitać kolejne wakacje!