Razem działamy aktywnie – warsztaty za nami

Razem działamy aktywnie – warsztaty za nami

Projekt „Razem działamy aktywnie!” ma na celu zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi poprzez organizację przestrzeni dla samorządowców, zwiększenie kompetencji uczniów, przeprowadzenie akcji społeczno – charytatywnej.

Za Nami realizacja 4 warsztatów w ramach bloku I – Młody obywatel i bloku II – W zdrowym ciele zdrowy duch.


Co na warsztatach...

Podczas warsztatów „Młody obywatel” prowadzonych przez Panią Beatę rozmawialiśmy o roli obywatela w Państwie, o tym w jaki sposób i gdzie można nabyć kompetencji obywatelskich. Skupiliśmy się na szkole – jako jednym z takich miejsc oraz samorządzie uczniowskim jako strukturze wewnątrzszkolnej, która jest tworzona przez uczniów i ma charakter demokratyczny. Dużo czasu poświęciliśmy na dyskusję o tym jaki jest nasz wymarzony samorząd uczniowski oraz jak widzimy wybory do niego.

Pierwsze z warsztatów w ramach II bloku, poprowadził Pan Dominik, który skupił się głównie na zdrowiu fizycznym. Rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu, regularnym piciu wody, istotności czasu wolnego i poświęcenia go w oderwaniu od elektroniki. Drugie warsztaty w ramach tego bloku dotyczyły zdrowia psychicznego. Razem z Panią Darią zastanawialiśmy się nad tym czym jest zdrowie psychiczne, jak o nie dbać, jak reagować gdy widzimy niepokojące objawy u siebie lub Naszych znajomych oraz dowiedzieliśmy się czym różni się psycholog od psychoterapeuty.

Z warsztatów wynosimy ze sobą dużo nowej wiedzy i pozytywnych wrażeń.

Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Projekt jest realizowany przez Samorząd Uczniowski LOZP we współpracy z Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego. Opiekunem projektu jest p. Małgorzata Dziedzic.