Projekt

Projekt "Razem działamy aktywnie" - akcja społeczna

W ubiegły czwartek odbył się ostatni etap realizacji projektu "Razem działamy aktywnie!", czyli akcja społeczna. Poniżej relacja z wydarzenia:
26 października do świetlicy Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów wtargnęła horda piratów! 

Wbrew powszechnej opinii, stereotypom i własnej aparycji nie mieli wcale złych zamiarów. Przeciwnie - spędzili popołudnie ucząc dzieci, jak wygląda życie na morskim okręcie, stawiając przed nimi garść niecodziennych zadań. Pod czujnym okiem kapitana nauczyli ich kilku pląsów, pośpiewali szanty i wspólnie się pobawili. Ci o raczej manualnych predyspozycjach kształcili się w tym czasie w składaniu origami, natomiast osoby o aspiracjach intelektualnych grały w kalambury. Młodzi żeglarze, według dokładnych instrukcji, wybudowali nawet dla załogi nowiutką łajbę, na pokładzie której podbija teraz kolejne morza. Na koniec piraci wysłali swoich kadetów na poszukiwania skarbu, oczywiście zakończone sukcesem. Kiedy wybawili się do utraty tchu i przekazali młodszemu pokoleniu całą swoją wiedzę, odpłynęli ku zachodzącemu słońcu w kierunku Liceum Zakonu Pijarów, z którego przybyli.
Autor: Tymek Kufta 3c

Dziękujemy młodzieży zaangażowanej w projekt oraz Pani Małgorzacie Dziedzic koordynującej działania w liceum za ten aktywnie spędzony czas.

Projekt „Razem działamy aktywnie!” był realizowany przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie we współpracy z organizacją patronacką – Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.
Przedsięwzięcie obejmowało m.in. organizację samorządowej współpracy, warsztaty oraz akcję społeczną.
Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.