Andrzejki

W ostatni dzień listopada w godzinach popołudniowo-wieczornych do holu naszej szkoły przybyła spora grupa wszelakich istot (i nie tylko!), zaczynając od Atomówek, na żołnierzach w pełnym umundurowaniu skończywszy. Wszyscy zgromadzili się tylko w jednym celu - aby świętować Andrzejki!

Na początku uczestnicy przenieśli się w realia meksykańskiego Święta Zmarłych, krążąc po “miasteczku” spotykali jego mieszkańców, którzy zaglądali w przyszłość na wiele sposobów: klasycznie, lejąc wosk przez dziurkę od klucza lub używając mniej znanych praktyk: ustawiając buty lub kręcąc skorupkami orzecha w wodzie. Swoich sił można było spróbować w grze “Cztery ręce, cztery nogi” oraz poznać się bliżej podczas tzw. randek w ciemno. W tym roku pary lub większe grupy mogły wziąć też udział w konkursie na najlepszy matchingujący strój (wszystkich rozłożyło na łopatki trio ciastka Oreo :))

Oczywiście nie zabrakło tańców pijarskich i dobrej muzyki. Słowem, nikt nie był w stanie wywróżyć lepiej spędzonego czasu!

Projekt " Mroczny Bal Andrzejkowy" jest finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.