Tajniki inflacji

Tajniki inflacji

W miniony czwartek (21.03.2024) wybraliśmy się pod opieką pani prof. Anny Lawand na Uniwersytet Ekonomiczny, aby jako uczniowie klasy o profilu ekonomiczno - prawnym jeszcze wnikliwiej niż w szkole poznać zasady działania inflacji.

Mieliśmy tam szansę uczestniczyć w znakomitym wykładzie poprowadzonym z lekką dozą humoru przez jednego z wykładowców uczelni. Jego pozytywne nastawienie pozwoliło nam się otworzyć  i zadać wiele pytań. Wykład trwał nieco ponad godzinę, ale nie nudziliśmy się ani minuty! Obejmował powody powstawania inflacji, mechanizm działania i jej skutki, a co najlepsze, wszystkie zagadnienia zostały rozrysowane dla gospodarki polskiej i zagranicznej. Dzięki temu mieliśmy możliwość wykroczenia poza horyzont wcześniej zdobytej wiedzy. Dowiedzieliśmy się również o sposobach przeciwdziałania inflacji, o tym, jak wpływa ona na inne gałęzie gospodarki, co wcale nie było oczywistą rzeczą.

Na końcu każdy z nas mógł pobrać prezentację przygotowaną przez wykładowcę, aby mieć stały dostęp do najlepszej jakości materiałów i oczywiście, jako symboliczną pamiątkę z pierwszych odwiedzin Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.