30 lat minęło... wymiana z Niemcami

W dniach od 16 do 23 marca odbyła się wymiana z uczniami (właściwie 17 uczennicami) z Niemiec. Gościliśmy u siebie w domach uczestniczki wymiany, aby mogły one lepiej poznać polską kulturę i zwyczaje. Należy podkreślić, że wymiana ze szkołą w Gilching pod Monachium trwa od 30 lat, niezmiennie pod opieką pani Almy Rzoncy-Biel!

W trakcie tego tygodnia udało się odwiedzić krakowskie Stare Miasto, dzielnicę Kazimierz wraz z muzeum żydowskim Galicja, gdzie odbyły się warsztaty z kaligrafii. Grupa z Niemiec zwiedziła również  obóz koncentracyjny w Oświęcimiu oraz kopalnię w Wieliczce. W czwartek odbyła się wspólna wycieczka wszystkich uczestników wymiany do Parku Etnograficznego w Tokarni, zamku w Chęcinach i kopalni Raj. Ostatniego dnia wymiany mogliśmy spędzić więcej czasu z naszymi partnerkami, ponieważ cały dzień był do zagospodarowania przez rodziny goszczące. W niedzielę rano pożegnaliśmy grupę w Niemiec na lotnisku w  Balicach. Druga część wymiany odbędzie się w Niemczech w czerwcu.
Anna Misiaczek, Alicja Solarska, Iga Małopolska