Ferie w mieście

W dniach 14-18 stycznia, działająca przy naszej szkole Fundacja Oświatowa im. Księdza Stanisława Konarskiego, przy współudziale uczniów Zespołu Szkół Pijarskich, zorganizowała półkolonię dla dzieci.

Bohaterem tegorocznych "Ferii w mieście" był Mały Książę z książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego o tym samym tytule. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie. Półkolonia nie odbyłaby się, gdyby nie nieoceniona praca animatorów-wolontariuszy z Gimnazjum i Liceum Ojców Pijarów w Krakowie.

Dzieci każdego dnia mogły uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach: plastycznych, modelarskich, sportowych, tanecznych lub muzycznych. We wtorek jedna część uczestników udała się na wycieczkę do Muzeum Podziemi Rynku Głównego, druga zaś na zimową wyprawę na sanki/jabłuszka. Czwartek był "dniem animatora" i z tej okazji dzieci przygotowały dla swoich opiekunów laurki, a po opuszczeniu przez dzieci budynku liceum animatorzy po sympatycznym spotkaniu przy pizzy rozegrali "zacięty" mecz siatkówki. Piątek dla odmiany był "dniem dziecka", w którym uczestnicy półkolonii otrzymali słodkie upominki oraz nagrody za wygranie konkursu plastycznego, karaoke czy rozgrywek w badmintona i  ping-ponga.

(Relacja p. Oli Kudriawcew)