Matematycy w Krynicy:)

Matematycy w Krynicy:)

Krynica-Zdrój jest znana jako perła polskich uzdrowisk. Klasa 3B odwiedziła to miasto, aby zwiedzić jego zabytki oraz... aby się uczyć?... Przez 5 dni uczniowie balansowali pomiędzy różnymi formami rozrywki, a lekcjami matematyki z panią profesor Jolantą Przybylską oraz wykładami z fizyki, którym przewodziła pani dyrektor Jadwiga Bendo.

Na grupę każdego dnia czekała inna atrakcja, odpoczynek w termach, podejście na Jaworzynę Krynicką, spacer po mieście i Górze Parkowej połączony ze zwiedzaniem muzeum Nikifora oraz wizyta na wieży widokowej w Słotwinach.
Wszystkie te aktywności skutecznie urozmaicały każdy dzień i dawały wytchnienie od nauki, której również nie zabrakło. Kilku uczniów w ramach zajęć z fizyki przygotowało prezentacje, które dotyczyły różnych doświadczeń, które zmieniły świat oraz ich autorów próbujących określić na przykład promień Ziemi przy użyciu kija i studni, czy też udowodnić ruch obiegowy Ziemi, obserwując księżyc Jowisza.
Było również wiele możliwości, aby sprawdzić swoje dotychczasowe oraz zdobyte podczas obozu umiejętności. Uczniowie w grupach wykonywali karty pracy złożone z zadań maturalnych z matematyki oraz fizyki, sprawdzali wówczas na przykład, ile woskowych świec zastąpiłoby Księżyc.
Był to przyjemnie i produktywnie spędzony czas, który dał chwilę wolności i oddechu od szkolnych murów nie tylko klasie 3B, ale również towarzyszącym jej nauczycielom.