Ruch Calasanz

Ruch Calasanz to formacja duchowa, skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest prowadzenie młodzieży na drodze do Boga oraz pomoc przy rozeznawaniu miejsca w kościele. Nazwa pochodzi oczywiście od założyciela Szkół Pobożnych, św. Józefa Kalasancjusza, a patronem ruchu jest czcig. Gliceriusz Landriani.

Od września uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w takich spotkaniach formacyjnych każdego czwartku, w ramach godziny duszpasterskiej. Przez cały rok funkcjonowały dwie grupki, prowadzone przez sześcioro animatorów pijarskich, pod czujną opieką o. Jacka Wolana i kl. Jarka Kuczaja.
W przyszłym roku zapraszamy na spotkania tych, co chodzili w tym roku oraz wszystkich chcących się dołączyć!