KAP

Od 29.05 do 2.06. roku 2024 w krakowskiej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów po raz kolejny odbył się Kurs Animatora Pijarskiego (w skrócie KAP), w którym wzięło udział 16 uczniów z naszego liceum. Wraz z ukończeniem kursu dołączyli oni do grona animatorów, którzy aktywnie działają w naszej szkole podczas różnych wydarzeń organizowanych przez Zakon Pijarów.

Młodzi, pełni energii, chęci do pracy animatorzy już nie mogą się doczekać okazji, aby założyć swoje charakterystyczne żółte koszulki i stanąć w gotowości do dzielenia się z innymi charyzmatem pijarskim. Z kolei ich nieco starsi koledzy, którzy ukończyli KAP wcześniej niż oni, cieszą się ich obecnością oraz pragnieniem działania. Wyczekują wspólnych akcji, by móc podzielić się nabytym doświadczeniem oraz służyć pomocną dłonią wtedy, kiedy będzie trzeba doradzić, którą pieśń wybrać na wejście albo wskazać, w którym kantorku znajdują się mopy, a gdzie szukać worków na śmieci. Koniec końców animatorzy, zarówno starsi, jak i młodsi, stanowią jedną wspólnotę, jaką z pewnością zauważycie działającą na naszym szkolnym korytarzu w następnym roku szkolnym.