I już!

Tak, właśnie tak powinien brzmieć cały ten kronikarski wpis: „i już!”. Wszystko przecież byłoby jasne… po dziesięciu miesiącach przedwczesnych pobudek i zawsze zbyt późnych popołudni, stresu i  zarwanych na naukę nocy, sprawdzianów i zadań domowych – wreszcie są: one, wakacje! Odnotujmy więc tylko – żeby nie tracić bezcennego wakacyjnego czasu, który wszak przysługuje również kronikarzom – najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce 21 czerwca przed tą chwilą, gdy (jak w wierszu „Lipiec” napisał Julian Przyboś) „Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie”.

Po pierwsze zatem: przyznaliśmy sobie wielkie mnóstwo nagród i dowiedzieliśmy się, że najlepszym uczniem kończącego się roku szkolnego został (ze średnią tak oszałamiającą, że aż strach ją tu podawać) Karol Zapiór z klasy 1B. Po drugie: pożegnaliśmy odchodzących nauczycieli, szczególnie gorącą owacją honorując o. Adama Langhammera, który przez ostatnie lata towarzyszył nam jako znakomity polonista, charyzmatyczny duszpasterz, uśmiechnięty kolega-nauczyciel i zawsze kompetentny wicedyrektor. Po trzecie wreszcie – poznaliśmy laureatów Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Ten memoriał – upamiętniający naszą okrutnie przedwcześnie zmarłą absolwentkę – towarzyszy nam już od lat, ale w tym roku doczekał się nowej formuły, która (mamy nadzieję!) zaowocuje na przyszłość jeszcze większą falą niepospolitych talentów… Tymczasem jury tegorocznej edycji konkursu zdecydowało, że wyróżnienie (za pracę plastyczną) otrzyma Aniela Faltynowska z klasy 1D, a trzy równorzędne nagrody – ufundowane przez państwa Małgorzatę i Jerzego Pihutów, rodziców Weroniki – powędrują do Marty Miernik z klasy 2A (kategoria: recytacja), duetu Marii Kucab i Tymoteusza Kufty z klasy 3C (kategoria: piosenka) oraz Miłosza Kusego z klasy 3D (kategoria: muzyka instrumentalna).