Świat kremów

Już w trzecim tygodniu nauki uczniowie klasy 3e wyruszyli na wyjście edukacyjne na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, by zgłębić swoją wiedzę o emulsjach. Zaczęło się niewinnie - od mieszania oleju i wody, by następnie sięgnąć po emulgatory i badać ich powinowactwo do fazy olejowej i wodnej.

Każda z mieszanin była precyzyjnie obserwowana, a to dzięki korzystaniu z mikroskopów, które - jak się okazało - przydają się także chemikom. Miłym zakończeniem zajęć było sporządzenie kremów z dodatkiem samodzielnie opracowanych kompozycji zapachowych, które można było wziąć ze sobą do domu.
Zajęcia odbyły w ramach Patronatu Wydziału Chemii UJ nad klasą medyczną naszego Liceum pod szyldem projektu "Odkrywaj z nami chemię".
Dziękujemy naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pokazanie po raz kolejny naszym uczniom tajników swojej pracy. I czekamy na kolejne spotkanie!