22-27.02.2013 Rekolekcje Wielkopostne dla Rodziców i Uczniów Liceum

Obchody Wielkiego Postu w kontekście Roku Wiary stanowią dla nas cenną sposobność do medytowania nad relacją między wiarą a miłością –między wiarą w Boga, w Boga Jezusa Chrystusa, i miłością, która jest owocem działania Ducha Świętego i prowadzi nas drogą poświęcenia się Bogu i innym ludziom. (Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post 2013)

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Szkole prowadził o. Grzegorz Książek SchP, na co dzień posługujący na Białorusi w Czausach. Motywem przewodnim tych rekolekcji było zdanie „ja wierzę – ja żyję”. Wraz z rodzicami naszych uczniów, o. Grzegorz przemierzał przez karty Biblii i pism Benedykta XVI, które miały w nas na nowo rozbudzić autentyczne przeżywanie wiary każdego dnia. Z uczniami szukaliśmy umiejętności wychodzenia z tłumu i stawania pod krzyżem Jezusa z pełną świadomością naszych wyborów.

W tym okresie Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do obchodów wydarzenia krzyża i zmartwychwstania, przez które Miłość Boża odkupiła świat i oświeciła historię, życzę wam wszystkim, abyście przeżywali ten cenny czas, ożywiając wiarę w Jezusa Chrystusa, aby wejść w krąg Jego miłości do Ojca i do każdego brata i siostry, których spotykamy w naszym życiu. Zanoszę w tej intencji modlitwę do Boga, prosząc o błogosławieństwo Pana dla każdego z was i dla każdej wspólnoty! (Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post 2013)