"Pożegnanie lata" Szkolnego Koła PTT

Dwudziesty wyjazd Szkolnego Koła PTT odbył się, choć z przygodami, w sobotę 17 września.

Celem wyprawy miał być zachodni skraj Beskidu Sądeckiego, jednak na skutek nieprzewidzianych okoliczności ostatecznie znaleźliśmy się w Starej Wsi, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę przez las. Nasza grupa, licząca jedenaście osób i psa Killera, pod opieką p. Michała Pacyny i p. Andrzeja Pracucha pokonywała drogę, podziwiając piękne i dzikie panoramy Beskidu Wyspowego. Podczas marszu był czas na rozmowy, żarty, posilenie się leśnymi jeżynami. Droga prowadziła nas głównie przez łagodne górki, choć zdarzały się miejsca, w których musieliśmy przedzierać się przez porośnięte chaszczami bezdroża. Wyjazd miał być „pożegnaniem lata” w górach, pogoda dopisała, choć gdzieniegdzie widać już było zapowiedzi zbliżającej się jesieni. Można było to odczuć zwłaszcza na wzgórzu Jabłoniec, gdzie dotarliśmy późnym popołudniem. Znajduje się tam piękny cmentarz z czasów I wojny światowej, na którym leżą żołnierze armii rosyjskiej i austro-węgierskiej. Z Jabłońca zeszliśmy do Limanowej, gdzie wsiedliśmy do busa. Może trochę zmęczeni, ale na pewno szczęśliwi, wróciliśmy do Krakowa. Kolejny wyjazd planowany jest w Beskid Niski, odbędzie się w dniach 22- 23 października.