Wymiana z Włochami

W tym roku szkolnym po raz pierwszy nawiązujemy współpracę ze szkołą włoską Istituto Tecnico Commerciale e per Geometri “G. Marconi” z miejscowości Penne w regionie Abruzja. Delegacja włoskich osobistości (był wśród nich profesor akademicki oraz były pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej prof. Carlo Petracca) przebywała w Krakowie w dniach 22-25 października, a rewizyta naszych nauczycieli będzie miała miejsce 20-23 listopada. Włoskich uczniów będziemy gościć w kwietniu, natomiast nasi uczniowie udadzą się do pięknej Italii w maju.

Przy filiżance espresso dyrektorzy prof. Claudio Romagnoli i o. prof. Edward Kryściak podpisali umowę o współpracy między szkołami. Nasi goście z ciekawością zwiedzili Kraków, wzięli udział w niedzielnej mszy wspólnoty szkolnej, zapoznali się z historią naszej szkoły, uczestniczyli w jednej z lekcji, obejrzeli spektakl specjalnie dla nich przygotowany w języku włoskim. Goście interesowali się różnorodnymi kwestiami: od polskiego systemu szkolnictwa do polskiego poczucia humoru. Rozmowy z uczniami prowadziła głównie prof. Lea Della Cagna, nauczyciel j. angielskiego. A prof. Fernando Morelli wykonał mnóstwo zdjęć, z których już niedługo będziemy mogli dowiedzieć się, co zaciekawiło naszych gości i co będą pamiętać z naszego dość egzotycznego kraju.

Ojciec Edward Kryściak otrzymał pamiątkową ceramikę, przedstawiającą miasteczko Penne, która obecnie zdobi gabinet dyrektorski.