Akademia Ekonomii Społecznej

W środę (20 marca) w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości  odbyły się w naszej Szkole rozgrywki Chłopskiej Szkoły Biznesu. Jest to gra planszowa wykorzystująca lokalne tradycje i historię chłopów - przedsiębiorców z XVIII-wiecznego Andrychowa. Jest to gra o charakterze ekonomicznym: uczniowie podejmują w niej decyzje dotyczące produkcji i sprzedaży, współpracują w ramach spółek, prowadzą rozmowy handlowe. Najlepiej w biznesie poradzili sobie: Kasia Chmura i Wojtek Marchewka z klasy 1f oraz Michał Listek i Kacper Domagała z klasy 1b. Pierwsza z wymienionych par będzie reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. Gra zaistniała w naszym liceum w ramach projektu ,,Akademia Ekonomii Społecznej’’ organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.