Artyści wieczorową porą

Czy może być coś dziwniejszego niż obecność uczniów w szkole późnym wieczorem, kiedy już dawno skończyły się lekcje, tak bardzo – tuż przed klasyfikacją – intensywne i stresujące? Chyba tylko to, że obecność ta jest niczym niewymuszona i powoduje nią oczekiwanie na coś po prostu przyjemnego.

Z takimi cudami mieliśmy do czynienia we wtorek 18 czerwca, kiedy to na holu naszego Liceum odbył się Wieczór Artystyczny. Najważniejszą jego częścią była bez wątpienia gala Konkursu Artystycznego im. Weroniki Pihut, upamiętniającego naszą przedwcześnie zmarłą, wybitnie utalentowaną absolwentkę – którą to galę poprzedził zabawny film przedstawiający naszą szkołę, owoc prac warsztatów filmowych prowadzonych przez pana Bobka. Nagrody w konkursie, ufundowane przez Rodziców Weroniki, powędrowały w ręce Kingi Dusik z klasy 1a (kategoria: sztuki plastyczne), Weroniki Rynkiewicz z klasy 1e (kategoria: literatura) i Marcina Włodarczyka z klasy 2d (kategoria: muzyka). O wysokim poziomie konkursu niech świadczy to, że jury oprócz nagród wcale hojnie szafowało w każdej z wyżej wymienionych kategorii wyróżnieniami – a miało z czego wybierać, ponieważ konkurs cieszył się nadspodziewania dużym zainteresowaniem.

Drugą część wieczoru uświetniły występy teatralne. Na tych, którzy dotrwali do naprawdę późnych godzin wieczornych, czekały skecze zaprezentowane przez warsztat teatralny klasy 1a (prowadzony przez pana Krzysztofa Gadacza) oraz przedstawienie Powrót, przygotowane przez ich o rok starszych koleżanki i kolegów pod opieką pani Marty Waldery.

Tym tak licznym występom towarzyszyły wystawy dokumentujące działania warsztatów dziennikarskiego (opieka: pani Anna Hawlena-Drożdżak) oraz rysunkowego (działającego pod pieczą Studia Rysunku państwa Beaty i Lucjana Krupy).