Nasi uczniowie finalistami XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

Tegoroczny finał zawodów centralnych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się w Katowicach. Naszą Szkołę reprezentowali: Aleksandra Kucharska z klasy 2B i Piotr Guzy - uczeń klasy 2C. Olimpijskie zmagania trwały trzy dni - od 7 do 9 czerwca na terenie Wyższej Szkoły Technicznej.

W drugim dniu zawodów uczniowie pisali test, który zapewnił im zaszczytny tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Po wysiłku umysłowym organizatorzy zadbali o kondycję fizyczną uczestników, zabierając młodzież na tematyczną wycieczkę w teren. Niedziela - ostatni dzień zawodów - był szczególnie emocjonujący dla niewielkiej grupki uczniów. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie w części pisemnej rozgrywek, musieli jeszcze odpowiedzieć na pytania etapu ustnego, by można było wyłonić laureatów. Naszym Finalistom raz jeszcze gratulujemy i życzymy zasłużonego, wakacyjnego odpoczynku!

Marta Grębosz (szkolny opiekun)