Drużyna naszych informatyków najlepsza w Krakowie

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu informatycznego organizowanego przez Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. nasza drużyna w składzie: Ewa Sajdak, Karolina Tutaj, Mateusz Kaczmarczyk i Bartek Banaś pokonała wszystkie pozostałe drużyny z Krakowa, ostatecznie plasując się na VI miejscu. Tegoroczny konkurs miał charakter międzynarodowy. Oczywiście najsilniejszą obsadę stanowiły drużyny z Polski, ale do ścisłej szesnastki zakwalifikowała się jedna ekipa z Czech. Nasi sympatyczni przyjaciele z południa otrzymali nagrodę publiczności za ciekawą prezentację filmową swojego robota.

Tegoroczny konkurs w większym stopniu niż zeszłoroczny   nastawiony był na rywalizację algorytmów. Zgodnie z zasadami, do fabrycznej konstrukcji robota nie można było wprowadzać zmian konstrukcyjnych poza montowaniem obudowy i lemieszy.  Algorytm naszego robota bardzo dobrze sprawdzał się na ringu. Bezbłędnie atakował przeciwnika będącego przed nim. Wykrywał zagrożenie od tyłu i błyskawicznie odwracał się, by stanąć do walki i zepchnąć przeciwnika. Bezbłędnie krążył po ringu, poszukując wroga.  Nasza ekipa brawurowo przeszła przez fazę grupową rozgrywek. Niestety, w zaciętych bojach uszkodzona została delikatna konstrukcja robota i odmówił posłuszeństwa prawy czujnik linii. Bez tego czujnika nasz robot miał tendencję do „uciekania” z ringu. Drużyna Pijarów wróciła z konkursu  z lekkim niedosytem, ale z podniesionym czołem. Poprawiony został sukces z zeszłorocznej edycji. Młodzi konstruktorzy deklarują, że w przyszłym roku wzmocnią na tyle konstrukcję robota, by nie ulegał awariom w walce.

Serdecznie gratulujemy naszemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie inne drużyny z naszej szkoły – może uda się zorganizować eliminacje szkolne...