Patrocinium - 25.11.2011r.

W piątek 25 listopada w naszej Szkole miały miejsce obchody Patrocinium, czyli wspomnienie św. Józefa Kalasancjusza. Honorowym Gościem obchodów był Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.

Spotkanie z Nim odbyło się w holu. Przy świetle świec i w kłębach kadzidlanego dymu uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać fragmentów Pisma Świętego i rozważań o. Jarosława Pabiana. O zaplecze muzyczne uroczystości zadbał Calasanz Muzyczny, zachęcając do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitar.

Po zakończeniu nabożeństwa miało miejsce jeszcze jedno istotne wydarzenie- uczniom, którzy podczas październikowej akcji krwiodawstwa po raz pierwszy oddali krew, wręczone zostały legitymacje Honorowego Dawcy Krwi oraz drobne upominki.