Wymiana z Niemcami

W dniach od 15 do 22 września 15-osobowa grupa uczniów wyjechała do Monachium w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Gospodarzami projektu była nasza  partnerska szkoła Ch. Probst Gymnasium w Gilching w Bawarii. Polscy uczniowie poznawali szkołę gospodarzy, rodziny partnerów wymiany, a także mieli możliwość uczestniczyć w wybranych lekcjach w niemieckiej szkole. Program pobytu przewidywał również zwiedzanie wielu ciekawych atrakcji turystycznych Bawarii takich jak: starówka Monachium wraz z licznymi kościołami, Park Olimpijski z obiektami sportowymi Olimpiady 1972,  Sealife Center, salon wystawowy BMW Welt, Bavaria Film Studio, a także miasto Mozarta - Salzburg.

Nawet deszczowa pogoda nie zdołała zepsuć humorów całej grupy, której integracja została bardzo wysoko oceniona przez uczestników, co wyrazili w ankiecie podsumowującej wymianę. Kolejna wizyta Niemców przewidziana jest na początek kwietnia 2014 roku. Będzie to 20 jubileusz polsko-niemieckiej wymiany, która rozpoczęła się w kwietniu 1994 roku.

Opiekunowie wymiany:
Iwona Pawlicka