Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014

8 września już tradycyjnie reprezentacja nauczycieli i uczniów Liceum i Gimnazjum udała się do Warszawy, do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Tam miała miejsce Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Była związana z obchodem 70 rocznicy objawień Maryi Panny i Jezusa Chrystusa na Siekierkach oraz z 25 rocznicą ustanowienia na tym miejscu Parafii NMP Królowej Wyznawców.

Wielu wychowawców, nauczycieli i katechetów uczestniczyło o godz. 11.30 w X Forum Dyskusyjnym, które było zatytułowane: „Wychowanie do miłości. Edukacja wobec wyzwań XXI wieku”. Zaproszonymi gośćmi byli: pan Marek Grabowski współpracujący z Fundacją Mama i Tata, który mówił o współczesnych ideologiach zagrażających ludzkiej miłości oraz pani Urszula Nawrot z Fundacji Ruchu Nowego Życia, która na podstawie strategii „CrossRoads – Młodzież na rozdrożu”, mówiła o tym, jak przekazywać młodym właściwy obraz ludzkiej miłości.
   W czasie Forum uczniowie, którzy przybyli na uroczystości, obejrzeli film dokumentalny zatytułowany „Objawienie”, a następnie spotkali się z panią Władysławą Papis, świadkiem objawień sprzed 70 lat.
   O godz. 13.00 była celebrowana Msza Święta w intencji uczniów i ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników oświaty o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na czas całorocznej pracy. Eucharystii przewodniczył  ks. infułat Jan Miazek, delegat ks. kard. Kazimierza Nycza.

O godzinie 15.30 ruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Zmęczeni, ale radośni przede wszystkim ze spotkań z naszymi przyjaciółmi z innych pijarskich szkół, wróciliśmy około 21 do naszych domów.

Janusz Podwika