Muzyczna przerwa

Tuż przed świętem Patrona Szkoły mieliśmy wielką przyjemność gościć młodzieżową orkiestrę smyczkową Åsane z Bergen w Norwegii. Muzycy w wieku 7-15 lat pod batutą pani Tone Nilssen zagrali dla nas utwory Edvarda Griega, Henryego Purcella i innych kompozytorów. Ten piękny koncert w trakcie długiej przerwy stał się dla trojga naszych uczniów okazją do pierwszego w ich życiu występu muzycznego i to po minutowym oswojeniu się z instrumentem: Weronika Rymkiewicz, Katarzyna Król i Jakub Znamiec, pierwszy raz trzymając w rękach skrzypce i wiolonczelę, zagrali z zespołem norweską pieśń ludową. Miłą pamiątką pozostaje zestaw płyt z muzyką Griega, ofiarowany naszej bibliotece przez opiekuna grupy panią Marit Norberg.