Zmarł o. Stanisław Klass SP

Zmarł o. Stanisław Klass od Niepokalanego Poczęcia NMP-
pijar, wieloletni  nauczyciel i dyrektor naszego Liceum.

Przeżył 80 lat, z czego 60 lat w Zakonie, 55 lat w kapłaństwie.
Ponad 20 lat pracy (od 1964 - 1988 r.) poświęcił naszej Szkole.
Przez 10 lat był nauczycielem matematyki, fizyki i katechezy (oprócz studiów teologicznych skończył też studia matematyczne na UJ), później - od 1974 r. - kierował naszym Liceum.

Sam wspominał te lata jako trudne, ale ważne:

"Pamiętać jednak trzeba, że był to czas komunizacji naszego narodu i dlatego był silny wpływ władz państwowych. Jeżeli mieliśmy pewne prawa (szkoła prywatna z prawami szkół państwowych) to dlatego, by ujawnić wobec Zachodu, że nie ma dyskryminacji szkół katolickich. Zaznaczyłem, że był to okres trudny dla naszej szkoły. Bardzo często odbywały się wizytacje z ramienia krakowskiego kuratorium. Egzaminy maturalne odbywały się przy udziale przedstawicieli kuratorium. Lata, choć trudne, dziś można stwierdzić, że były dające młodym ludziom właściwy start w dorosłe życie. Jestem przekonany, że spełniliśmy zadanie, jakie powierzył nam nasz Założyciel św. Józef Kalasancjusz. Jego pomoc i błogosławieństwo odczuwaliśmy każdego dnia."

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Bolszewie dnia 24 października.