Michał Wójciak i  Grzegorz Kasparek stypednystami Sapere Auso

Michał Wójciak i Grzegorz Kasparek stypednystami Sapere Auso

Uczeń klasy 3b - Michał Wójciak oraz Grzegorz Kasparek - uczeń klasy 1E zostali stypendystami Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (zadziwiające związki z patronem naszej Szkoły, który został odznaczony medalem o tym samym tytule przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego).

Michał otrzymał stypendium naukowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chemii (w minionym roku szkolnym zdobył m.in. tytuł: wyróżnionego finalisty LIX Olimpiady Chemicznej, laureata II miejsca V Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. I.   Łukasiewicza, laureata II miejsca w etapie krajowym Europejskiego Konkursu Chemicznej EChem Test oraz szkolne sukcesy (średnia 6.0). Grzegorzowi natomiast przyznano stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia w sporcie (jest aktualnym podwójnym mistrzem Polski w wioślarstwie w swojej kategorii wiekowej) oraz wyniki w nauce - średnia: 5,27.

Uroczysta gala, w czasie której zostały wręczone stypendia Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso, odbyła się 9 grudnia w Teatrze Słowackiego. Miała ona wyjątkową oprawę, gdyż w tym roku fundacja obchodziła jubileusz 10-lecia swojego istnienia.