Ferie w mieście

W drugim tygodniu ferii Fundacja Oświatowa organizowała "Ferie w mieście 2014", czyli półkolonię, podczas której wychowawcy oraz animatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji: wycieczki, zajęcia artystyczne, sportowe, gry oraz zabawy. Zajęcia odbywały się w Liceum Zakonu Pijarów.

W tym roku projekt "Ferie w mieście" obejmował tematykę podróży dookoła świata. W półkolonii udział wzięło 50 dzieci z Parafii Najświętszego Imienia Maryi oraz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. Dzieciom, poza Ojcami Pijarami w roli wychowawców, towarzyszyła duża gromada animatorów - wolontariuszy z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie. Zaangażowanie, pomysłowość i przede wszystkim zabawy przygotowane przez naszych wspaniałych wolontariuszy sprawiły, że uczestnicy ferii byli pod ogromnym wrażeniem.

Poniedziałek rozpoczął się od tańców integracyjnych oraz wspólnych zabaw, następnie dzieci udały się do sali gimnastycznej i wzięły udział w zawodach sportowych. Na koniec w naszym mini kinie oglądnęły film.

We wtorek wszyscy uczestnicy pojechali do Muzeum Etnograficznego, by wziąć udział w warsztatach. Starsza grupa udała się w "podróż" w "90 minut dookoła świata", młodsze dzieci poznawały dźwięki i instrumenty w zajęciach zatytułowanych "Grzechotki, terkotki, instrumenty dęte – zrób to sam!".

Środa  była bardzo aktywnym dniem, grupa młodsza szalała (i to dosłownie) w „Gibonie”, czyli Krainie Zabaw dla Dzieci. Oczywiście w tym szaleństwie towarzyszyli im animatorzy :) Z kolei starsze dzieci wybrały się do kina na film „Piłkarzyki rozrabiają”. Po powrocie na uczestników czekała wyjątkowa zabawa – podchody z podróżami w tle. Wygrała grupa dzieci „dowodzonych” przez animatorkę Patrycję Mystek.

Czwartek również upłynął aktywnie, dzieci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie poznawały „Planetę ziemię” podczas warsztatów oraz zwiedzały atrakcje muzealne.

Piątek, jako ostatni dzień naszej półkolonii, był czasem małego podsumowania i… balu karnawałowego. Dzieci przygotowały wspaniałe maski, dekorację i wzięły udział w quizie wymagającym wykazania się rozmaitymi zdolnościami, w tym tanecznymi. Na koniec Organizatorzy podziękowali wspaniałym animatorom, bez których z pewnością „Ferie w mieście” nie mogłyby zostać przeprowadzone oraz uczestnikom, biorącym tak chętnie udział w przygotowanych przez nas atrakcjach.

Już dziś zapraszamy na kolejne ferie zimowe…Chętnych animatorów i atrakcji na pewno nie zabraknie!