"SPOTYKAMY SIĘ JUŻ OD 20-u LAT"

Taki tytuł miała jubileuszowa wymiana polsko-niemiecka, która odbywała się od 2 do 7 kwietnia. W tych dniach gościliśmy wyjątkową grupę z Gilching k/Monachium. Oprócz 11 uczniów i 2 nauczycielek, przyjechał również Dyrektor naszej partnerskiej szkoły  oraz absolwent, uczestnik wymiany w latach 2003 -2005. Uroczyste spotkanie miało miejsce w Sali Muzealnej naszej Szkoły. Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Bendo oraz Pan Dyrektor Peter Meyer otworzyli wystawę poświęconą historii współpracy obydwu szkół.

Program pobytu gości obejmował również zwiedzanie Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia, a także wykonanie projektu podsumowującego 6-dniowe spotkanie. Pożegnanie gości na lotnisku w Balicach odbyło się w serdecznej atmosferze.
Ponowne spotkanie grupy planowane jest w początkach października w Gilching k/Monachium.

Alma Biel