IV Bieg pamięci ks. Józefa Jońca

Uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich reprezentowali Kraków na IV Biegu im. ks. Józefa Jońca w Poznaniu. Wspaniała impreza organizowana przez Zespół Szkół Pijarskich w Poznaniu odbyła się 11 kwietnia, upamiętniając Wielkiego Pijara oraz pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej. Do Poznania wyjechaliśmy z dziesięcioosobową ekipą uczniów (czworo uczniów z Gimnazjum i sześcioro z Liceum). Biegi terenowe odbywały się na terenie szkoły oraz osiedla Sobieskiego. W imprezie uczestniczyło łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych i kategorii open ponad 1100 biegaczy z całej Polski i nie tylko.

Do Krakowa przywieźliśmy trzy miejsca medalowe:
w kategorii chłopców - 1500 m  młodzików (kl. 1-2 gimnazjum, 1999 – 2000)  - srebro wybiegał Remigusz Sepiał
w kategorii dziewcząt -  1000 m - juniorki młodsze (kl. 3 gimnazjum i kl.1 ponadgimnazjalna, 1997 – 1998)  -brąz przypadł Patrycji Krzywoń
w kategorii chłopców - 2000 m - juniorzy młodsi (kl. 3 gimn i kl. 1 ponadgimn, 1997 – 1998) - brązowy krążek dla Łukasza Lampy
Gratulujemy!!

Wszyscy nasi uczniowie ukończyli biegi. W kategorii OPEN - uczestniczyli również opiekunowie: Andrzej Pracuch, Dominik Kulig oraz Dyrektor Szkoły - ojciec Edward Kryściak.
Wszystkim gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych biegach.
Do Poznania Kraków wybiera się już za rok, bowiem Organizatorzy spisali sie na medal!  Impreza  profesjonalnie zorganizowana a atmosfera podczas zawodów wspaniała.