Niedziela Palmowa - Światowy Dzień Młodzieży

13 kwietnia  w Sanktuarium Jana Pawła II, w Łagiewnikach, miał miejsce Światowy Dzień Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Na uroczystość, w sposób szczególny, zaproszeni byli liderzy odpowiedzialni za organizację Światowych Dni Młodzieży w roku 2016.  W ich gronie nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszego Gimnazjum i Liceum oraz przedstawiciela Duszpasterstwa Zakonu Pijarów.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. bp. Grzegorz Ryś, odbyło się uroczyste posłanie liderów oraz inauguracja programu duchowych przygotowań do ŚDM. Liderzy, po wyrażeniu gotowości przyjęcia posłania samego Jezusa, otrzymali kopie symboli ŚDM – miniatury krzyża i ikony Salus Populi Romani.

Przed naszymi uczniami już niedługo pierwszy sprawdzian. W ramach programu przygotowań "#B>M" (Byś znaczy więcej niż mieć), młodzież pijarska wspólnie z młodzieżą urszulańską przygotowuje pierwsze z cyklu 12 spotkań młodzieży z krakowskimi świętymi.

10 maja 2014 roku spotykamy się przy Kościele Bożego Ciała. Będzie nam patronował św. Stanisław Kazimierczyk. Program spotkania obejmuje modlitwę, zapoznanie się ze św. Stanisławem przy okazji zwiedzania klasztoru, skarbca i kościoła, konferencję o. Jana Kani, Eucharystię oraz wspólną zabawę podczas agapy.

Zapraszamy już dzisiaj wszystkich na "Imieniny u Staszka".

Relacja ze Światowego Dnia Młodzieży na oficjalnej stronie ŚDM:  http://www.krakow2016.com