XIII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

W czwartek, 1 maja w Krakowie odbyła się XIII Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie w ramach  ogólnopolskiego projektu parafiadowego "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2014".

Impreza zaczęła się  1 maja, uroczyste zakończenie połączone z nagrodzeniem zwycięzców miało miejsce 4 maja 2014 r. Konkurencje zostały rozegrane na obiektach Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie.

Uczestniczyły w niej dzieci i młodzież z całej Polski związani z pijarskimi duszpasterstwami: szkołami, świetlicami i parafiami. W sumie około 200 uczestników. Do Krakowa przybyła młodzież z: Bolszewa k. Wejherowa, Elbląga, Jeleniej Góry, Łowicza, Rzeszowa, Łapsz Niżnych na Spiszu, Poznania, Warszawy i oczywiście samego Krakowa.

PROGRAM: uczestnicy mogli wziąć udział w rywalizacji zespołowej bądź indywidualnej w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy i biegi. W trakcie trwania Parafiady Środowisk Pijarskich miał miejsce także konkurs wiedzy „Kraków – Miasto Jana Pawła II”.