Wieczór Artystyczny i Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut

Za nami doroczny Wieczór Artystyczny, który  jest okazją do zaprezentowania pasji  i talentów literackich, plastycznych, muzycznych, teatralnych naszych uczniów.  Ten czerwcowy wieczór ma zawsze szczególny klimat – szkolny hol zamienia się w miejsce spotkania miłośników sztuki.

Od dwóch lat w ramach Wieczoru odbywa się Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut.     W tym roku nagrody w Konkursie, ufundowane przez Rodziców Weroniki, powędrowały w ręce Alicji Chmury z klasy 1f  (laureatka w kategorii: sztuki plastyczne),  Zofii Walczewskiej z klasy 2c (kategoria: literatura) i Szymona Kukli z klasy 1a (kategoria: muzyka).  Publiczność owacją na stojąco nagrodziła brawurowe wykonanie przez Szymona arii  „La donna e mobile” z opery Rigoletto G.Verdiego.

W części pozakonkursowej można było zapoznać się z pracami uczniów  klas architektonicznych, usłyszeć nietypowe interpretacje  wierszy  Z. Herberta, obejrzeć naprawdę magiczny teatr cieni (ciekawy plastycznie i  skłaniający do myślenia).  Poznaliśmy też dwa utalentowane aktorsko roboty, skonstruowane przez naszych uczniów. Zwłaszcza „Krecik” podbił swoim wdziękiem serca publiczności.