W oczekiwaniu na wakacje

To od zawsze jest wielkie organizacyjne wyzwanie dla każdej szkoły: jak zaplanować tych kilka ostatnich dni roku szkolnego, kiedy już wystawione i zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną są wszystkie oceny, a uczniom (a po części też pewnie i nauczycielom) zaczyna się udzielać wakacyjne rozleniwienie?... Tymczasem prawo jest nieubłagane i wymaga, by szkolna dziatwa w tym pół-wakacyjnym czasie pozostawała pod czujnym okiem ciała pedagogicznego.

Na szczęście nigdzie nie jest powiedziane, że szkoła to wyłącznie lekcje. Korzystając z tego, uczniowie naszego Liceum wespół z wychowawcami i nauczycielami udali się w poniedziałek i wtorek (23 i 24 czerwca) na krótsze bądź dłuższe wycieczki, głównie po krakowskich zabytkach i muzeach – choć nie brakło i takich (maksymalistów), którzy dotarli aż do Bratysławy i Wiednia, albo (opcja minimalna) spędzali ten czas w kinach.

Środa zgromadziła nas na powrót w budynku Szkoły – a raczej tuż obok niego, w naszym pięknym parku, gdzie (korzystając ze słonecznej pogody) rozegraliśmy kolejny już Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, dedykowany pamięci naszego tragicznie zmarłego w trakcie wyprawy górskiej ucznia, Jakuba Ciołka.