Wakacje na sportowo

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 2e Grzegorz Kasparek na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 19-20 lipca w Kruszwicy zdobył podwójne mistrzostwo Polski. Za swoje osiągnięcia został powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej juniorów, które odbyło się w dniach 16-23 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Poniżej publikujemy krótką relację naszego Mistrza:

"Ścigałem się na "standardowym" dystansie 2000m. Pokonanie tego dystansu wymaga od zawodnika maksymalnego wysiłku przez około 7 min w różnych warunkach atmosferycznych (tor jest odkryty). W moim przypadku pogoda nie rozpieszczała i musiałem rywalizować w pełnym słońcu i 36 stopniowym upale. Mimo tego na zawodach pokazałem się z najlepszej strony uzyskując tytuł podwójnego Mistrza Polski. Byłem bardzo dumny mogąc dwukrotnie słyszeć Hymn Polski stojąc na najwyższym stopniu podium. Pierwszy złoty medal zdobyłem w konkurencji jedynek juniorów kategorii lekkiej (1xMJL) z czasem 7:10,72. Drugi natomiast w konkurencji dwójek podwójnych kategorii lekkiej (2xMJL), startując z moim klubowym kolegą - Adamem Wojasińskim dopływając na metę z czasem 6:37,83. Oprócz medalu za zwycięstwo w skiffach (inna nazwa na konkurencję jedynek) otrzymałem koszulkę z napisem potwierdzającym moje osiągnięcie."