Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego    w Warszawie

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w Warszawie

W Sanktuarium NMP Nauczycielki Młodzieży w Warszawie odbyła się 7 września Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego.  Uczestniczyły w niej  delegacje uczniów i nauczycieli ze szkół pijarskich z Krakowa, Elbląga, Łowicza, Poznania, Warszawy (w tym także delegacja z naszego Liceum).

O godzinie 11.30 w sali teatralnej przy Sanktuarium rozpoczęło się XI Forum Edukacyjne pt. „Prawda fundamentem wychowywania”. Prelegentami byli: pan dr Andrzej Mazan z Wydziału Nauk o Rodzinie UKSW i pani mgr Małgorzata Żuławnik - pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN.

W tym czasie w Kaplicy na miejscu Objawień odbyło się spotkanie młodzieży z Panem płk Edmundem Baranowskim – Wiceprezesem Związku Powstańców Warszawy.

O godzinie 13.00 była celebrowana Msza św., której przewodniczył Ks. Bp Rafał Markowski, o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok szkolny.