Olimpijscy bogowie

8. października w szkolnym holu wyznaczyli sobie spotkanie olimpijscy bogowie. Zdezorientowanym świadkom tego  wydarzenia   przedstawiamy relację jednej z uczestniczek "uczty bogów".

W dniu 08.10.14 podczas lekcji języka polskiego klasa humanistyczna (1a) miała okazję poczuć się jak na Olimpie. Podczas zorganizowanej pod przewodnictwem pani Anny Hawleny- Drożdżak „Wielkiej Uczty Bogów” można było skosztować tropikalnych owoców, wyśmienitych ciast jak również oryginalnych greckich oliwek i serów. Racząc się ambrozją, mogliśmy przypomnieć sobie najważniejszych władców mitologicznych, ale również poszerzyć swoją wiedzę o mniej znanych bóstwach. Zadaniem każdego było przebranie się za wybrane bóstwo i przygotowanie krótkiej prezentacji na jego temat. Podczas naszej uczty swoją obecnością zaszczycili nas najważniejsi „śmiertelnicy” w szkole, czyli sam ojciec dyrektor Edward Kryściak i wychowawczyni naszej klasy pani Wioletta Kica. W radosnej atmosferze przeszliśmy do drugiej części spotkania, jakim było odegranie przygotowanych  w grupach przedstawień na motywach mitologicznych. Wszyscy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań, co zaowocowało prawdziwą etiudą teatralną.
Lekcja ta utwierdziła nas w przekonaniu, że przez dobrą zabawę również można się wiele nauczyć, a lekcje nie zawsze muszą przyjmować konwencjonalną formę.