Z rewizytą w Gilching

W dniach 4 - 11 października grupa uczniów, którzy w kwietniu przyjmowali gości z Niemiec wyjechała z rewizytą do Monachium. Na lotnisku zostali powitani tradycyjnymi bawarskimi preclami, które zawieszono im na szyjach na niebiesko-białych wstążkach. Pierwszy weekend  pobytu był ostatnim weekendem Oktoberfest. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak Bawarczycy i turyści świętują dożynki piwne.

W poniedziałek, w szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji XX-lecia partnerskiej współpracy pomiędzy naszą szkołą i Ch. Probst Gymnasium Gilching. Na zaproszenie obecnej dyrekcji CPG w spotkaniu tym brały udział również osoby, dzięki którym przed 20 laty wymiana z ostała zapoczątkowana: pani Lidia Karpińska (Polka pracująca w sekretariacie CPG) oraz ówcześni dyrektorzy pan F. Leitner oraz G. Eschrich.
Tygodniowy pobyt wypełniony był bardzo ciekawym i intensywnym programem, w ramach którego mogliśmy zwiedzić Monachium z jego licznymi atrakcjami, siedzibę rządu Bawarii, zamek Króla Ludwika II. Nasza młodzież poznawała rodziny, lokalne społeczności oraz szkołę partnera. Nie zabrakło również okazji do wspólnych aktywności, takich jak wspinaczka w parku linowym, czy wycieczka rowerowa. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy również docenić piękno krajobrazu Bawarii i przekonać się, że z Monachium rzeczywiście można widzieć Alpy.

Nabór uczniów z klas I na wymianę już na wiosnę 2015. Zapraszamy ;-)))

Opiekunami wymiany są:
p. Iwona Pawlicka i p. Alma Biel