Spotkanie z Alexem Danzigiem

23 października gościliśmy w naszym Liceum Alexa Danziga – historyka, współpracownika Instytutu Yad Vashem,  mieszkańca kibucu Nir Oz.
W wieku dziewięciu lat wyjechał z rodzicami i siostrą z Warszawy i zamieszkał w Izraelu. Obecnie jeździ po świecie i upowszechnia wiedzę o zagładzie Żydów i działalności Yad Vashem,  jest też aktywnym uczestnikiem i propagatorem dialogu polsko-żydowskiego.

Sam o sobie mówi, że jest chłopakiem z Mokotowa. Zakochany w polskiej literaturze. Opowiadał o dzisiejszym życiu w Izraelu, o realizacji programu współpracy między szkołami w Polsce i w Izraelu. W drugiej części spotkania odpowiadał na pytania uczniów, czasem bardzo osobiste, a czasem dotykające trudnych tematów zagłady. Mówił o swojej fascynacji  polskim sportem, o kibicowaniu polskiej reprezentacji w piłce nożnej.