Modlitwa przy grobach

Dnia 3 listopada w okolicach godziny dziewiątej, nasi uczniowie - reprezentaci każdej z klas - wraz z Dyrekcją, Nauczycielami i Samorządem Szkolnym, udali się na groby zmarłych pracowników i uczniów, związanych z Liceum Pijarów. Ciszą, modlitwą oraz symbolicznym zapaleniem zniczy, uczczicili ich pamięć.

Odwiedziliśmy miejsce spoczynku m. in. Krystyny Płachty, Włodzimierza Kękusia, ks. Tadeusza Chromeckiego , Anny Czura, Adama Stanisława Krasińskiego, Weroniki Pihut oraz Bartłomieja Zabertrzy. Dla naszych uczniów było to okazją, aby poznać nieco życiorysy kilku szczególnie ważnych osób, które wpisały się w historię szkoły.

Takie wydarzenia mają za zadanie przypominać nam o szacunku do tradycji panującej w murach naszego liceum i pamięci należącej się wszystkim, którzy odeszli z tego świata.

Tekst: Kinga Dusik