Poloniści na podbój Warszawy

18 lutego i 3 marca w szacownym gmachu Nowodworka odbywały się wyjątkowo wyczerpujące, pisemne i ustne okręgowe eliminacje XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, na których naszą Szkołę dzielnie reprezentowała czwórka uczniów klasy 2a: Ilona Podlecka, Katarzyna Wartalska, Mikołaj Borkowski i Emilia Kubis (do eliminacji ustnych zakwalifikowało się pierwszych troje z nich). Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a zwłaszcza Ilonie i Mikołajowi, którzy w wielkim stylu (zajmując – odpowiednio – pierwsze i trzecie miejsce) wywalczyli sobie prawo do zmagań w gronie najściślejszej elity, czyli na zawodach szczebla centralnego. O tym, jak mocno będziemy trzymać kciuki, nie warto nawet wspominać...