Rekolekcje wielkopostne 27-29.02.2012

Wielki Post to czas, w którym dobrze jest zatrzymać się na chwilę i - mówiąc górnolotnie - zastanowić się nad swoim życiem.

Taka okazja nadarzyła sie w dniach 27 - 29 lutego, kiedy gościliśmy w szkole ojców jezuitów. O. Paweł Brożyczak z towarzyszącymi mu klerykami zaproponował nam rozważenie historii biblijnego Jonasza. Tego proroka dotyczyły również plakaty wykonywane w zespołach klasowych - ich prezentowanie wzbudziło olbrzymie emocje. Ale oprócz czasu na zabawę w programie były również konferencje dotyczące postu, jałmużny i modlitwy, oglądanie filmu... Ostatniego dnia natomiast mieliśmy okazję spowiedzi i uczestnictwa we Mszy Świętej. Choć po raz pierwszy rekolekcje odbywały się w tak licznym gronie, zaangażowanie i współpraca zarówno prowadzących i nauczycieli, jak również uczniów sprawiły, że "operacja rekolekcje" zakończyła się pełnym sukcesem.