Wolontariat: zobacz, ile się działo!

Miło nam poinformować, że działająca w naszym liceum Grupa Wolontariatu, prowadzona przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego angażuje się w coraz liczniejsze działania na rzecz potrzebujących. W ubiegłym tygodniu  wolontariusze przygotowywali zabawę mikołajkową dla podopiecznych Fundacji oraz zakończyli asystowanie przy projekcie „Seniorzy XXI wieku”, w którym pełnili rolę asystentów prowadzących zajęcia. 10 grudnia miało miejsce  Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych, w przygotowaniu którego również pomagała Grupa wolontariatu.

W tym roku św.Mikołaj zawitał do podopiecznych programu „Plus na Start”, realizowanego przez Fundację Oświatową nieco wcześniej - 5 grudnia. Na dzieci czekał program przygotowany przez uczniów pijarskiego Liceum oraz Gimnazjum. Z radością obejrzeliśmy przedstawienie, które umiliło nam wszystkim czas. Wspólnie z aniołkami czytaliśmy listy do świętego Mikołaja, śmialiśmy się z żartów i oglądaliśmy ciekawe scenki, przygotowane przez wolontariuszy. Kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe, tańce pijarskie i przygotowanie niespodzianki dla Mikołaja. Nawet najbardziej nieśmiali uczestnicy zdecydowali się do nas dołączyć. Słodki poczęstunek wywołał uśmiech na wszystkich buziach. Po długim wyczekiwaniu zobaczyliśmy Mikołaja, który zaskoczył wszystkie dzieci podczas tańca powitalnego, a następnie rozdał przyniósł wspaniałe prezenty.  Wszyscy spędziliśmy ten czas w przemiłej atmosferze nadchodzących świąt, znaleźliśmy okazję do nawiązania nowych znajomości i wspólnej zabawy. Uśmiechnięci uczestnicy podziękowali wszystkim osobom, które przygotowały całe przedstawienie i zabawy. (Relacja: Ania Rosiek)

10 grudnia 2014 zakończyła się realizacja zajęć w ramach projektu „Seniorzy XXI wieku” również realizowanego przez Fundację Oświatową im. ks.  Stanisława Konarskiego współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.  Celem projektu było zwiększenie dostępu seniorów do edukacji pozaformalnej poprzez organizację bezpłatnych, różnorodnych zajęć: komputerowych, językowych, artystycznych, fotograficznych, sportowych oraz wykładów dotyczących zdrowego trybu życia i działalności charytatywnej. Projekt organizowany był dla osób powyżej 60 roku życia, mieszkających na terenie  Dzielnicy Prądnik Czerwony oraz w dzielnicach z nią sąsiadujących. Zajęcia nie mogłyby się odbywać bez zaangażowania uczniów, którzy nawiązali wyjątkową relację z uczestnikami, wykazali się cierpliwością i empatią, skrupulatnie asystując prowadzącym oraz tłumacząc wszystkie niejasności podczas zajęć. Zajęcia komputerowe prowadził p. Piotr Broda, fotograficzne- p.Jan Nowak (nasz absolwent).

10 grudnia miało miejsce również Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych, w przygotowaniu którego także pomagała Grupa wolontariatu.

Dziękujemy Grupie Wolontariatu za dotychczasowe zaangażowanie i zapraszamy wszystkich  uczniów do włączenia się w kolejne projekty i  akcje mające na celu pomoc innym.

Fotorelacja z działań Fundacji na stronie: http://www.oswiatowa.pijarzy.pl/galeria,46,2.html